Česká pošta ve středu vydala poštovní známku, na které je vyobrazena vlajka České republiky. Známka má oproti běžným formátům nepravidelný tvar, připomíná vlající vlajku. 

"Pouze spodní ohraničení známky nabízí klasické vroubkování, ovšem i zde v nepravidelném uspořádání. Zbylé tři strany jsou svým průsekem atypické a celé známka připomíná vlající českou vlajku," uvedl mluvčí Matyáš Vitík. Autorem výtvarného návrhu je Pavel Hrach.

Samolepící známka vyšla v nákladu čtyř milionů kusů, přičemž dotisk je možný. Má hodnotu "A", což odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní do 50 gramů, tedy 13 korunám. Lidé si mohou známku zakoupit na pobočkách České pošty nebo na webových stránkách České pošty.

Známku s atypickým rozměrem vydala pošta již loni v listopadu. Na historicky první kulaté známce tehdy připomněla Járu Cimrmana.

Vzhled známky:

 

Česká známka

Zdroj: Česká pošta

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru