Česká pošta ve středu vydala poštovní známku, na které je vyobrazena vlajka České republiky. Známka má oproti běžným formátům nepravidelný tvar, připomíná vlající vlajku. 

"Pouze spodní ohraničení známky nabízí klasické vroubkování, ovšem i zde v nepravidelném uspořádání. Zbylé tři strany jsou svým průsekem atypické a celé známka připomíná vlající českou vlajku," uvedl mluvčí Matyáš Vitík. Autorem výtvarného návrhu je Pavel Hrach.

Samolepící známka vyšla v nákladu čtyř milionů kusů, přičemž dotisk je možný. Má hodnotu "A", což odpovídá ceně za vnitrostátní obyčejné psaní do 50 gramů, tedy 13 korunám. Lidé si mohou známku zakoupit na pobočkách České pošty nebo na webových stránkách České pošty.

Známku s atypickým rozměrem vydala pošta již loni v listopadu. Na historicky první kulaté známce tehdy připomněla Járu Cimrmana.

Vzhled známky:

 

Česká známka

Zdroj: Česká pošta

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru