Na světovém pivovarnickém trhu se schyluje k jedné z největších akvizic v historii. Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev se de facto dohodla na koupi svého menšího rivala SABMiller, majitele Plzeňského Prazdroje. Celková výše transakce by v případě konečné dohody dosáhla částky ve výši 68 miliard liber (2,5 bilionu korun).

Belgický InBev by tak měl konkurentovi zaplatit 44 liber (1584 korun) za akcii. Částka tak představuje 50 procent nad závěrečnou tržní cenou ze 14. září, den před zprávou o zájmu AB InBev o druhého největšího výrobce piva. Výrobce piva Budweiser tak akvizicí získá značky jako Peroni, Grolsch nebo již zmíněný Plzeňský Prazdroj.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V přepočtu zhruba za 2,5 bilionu korun zřejmě koupí Anheuser-Busch InBev svého konkurenta v pivovarnictví SABMiller.
  • Fúzí obou společností by vznikl kolos s ročními tržbami 64 miliard dolarů a 30procentním podílem na světovém trhu.
  • Celou akvizici již začalo prověřovat americké ministerstvo spravedlnosti.
  • Do portfolia pivovarnické společnosti SABMiller patří i Plzeňský Prazdroj

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.