Vládní agentura CzechInvest se v budoucnu může rozdělit na dvě agentury. Vzniknout z ní má nová Agentura pro podnikání a inovace, která bude mít na starosti administraci fondů Evropské unie, spadající pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Zbytek CzechInvestu se bude dál věnovat zprostředkovávání investičních projektů do Česka. Umožní to novela zákona o podpoře malého a středního podnikání, kterou v pátek poslanci propustili do dalšího projednávání.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Nová Agentura pro podnikání a inovace by měla vzniknout k 1. lednu 2016. Zbytek CzechInvestu se bude dál věnovat svému hlavnímu úkolu, kterým je zprostředkovávání investičních projektů do Česka.

Podle dohody s Evropskou komisí CzechInvest v nynější podobě ještě dokončí administraci Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). Nový Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) bude spravovat už nová agentura.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru