Vládní agentura CzechInvest se v budoucnu může rozdělit na dvě agentury. Vzniknout z ní má nová Agentura pro podnikání a inovace, která bude mít na starosti administraci fondů Evropské unie, spadající pod ministerstvo průmyslu a obchodu. Zbytek CzechInvestu se bude dál věnovat zprostředkovávání investičních projektů do Česka. Umožní to novela zákona o podpoře malého a středního podnikání, kterou v pátek poslanci propustili do dalšího projednávání.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Nová Agentura pro podnikání a inovace by měla vzniknout k 1. lednu 2016. Zbytek CzechInvestu se bude dál věnovat svému hlavnímu úkolu, kterým je zprostředkovávání investičních projektů do Česka.

Podle dohody s Evropskou komisí CzechInvest v nynější podobě ještě dokončí administraci Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). Nový Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) bude spravovat už nová agentura.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru