Evropa zažívá od loňského roku cyklické oživení. Očekávané tempo růstu její ekonomiky je sice nízké, poprvé ale dochází k určitému zlepšení. Tvrdí to Tony du-Prez, který působí přes deset let ve skupině Société Générale a v IKS Komerční banky od srpna letošního roku odpovídá jako ředitel pro investice.

"Atraktivitu regionu zvyšuje kvantitativní uvolňování ze strany Evropské centrální banky, které má vydržet nejméně do září 2016 a usnadňuje firmám výhled do budoucna. K růstu evropských akcií přispívají i slabý kurz eura, velmi nízké úrokové sazby a dividendy, které jsou v Evropě z vyspělých regionů nejatraktivnější," dodal du-Prez.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vzhledem k nejistotě na finančních trzích letos může americký a evropský akciový trh stagnovat, říká ředitel pro investice IKS KB Tony du-Prez.
  • Příští rok ale očekává růst akcií v USA o pět a v Evropě o deset procent.
  • Díky silnému růstu a revizi firemních zisků by se mělo dařit také japonským akciím.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru