Novou linku na výrobu hygienického papíru v hodnotě 215 milionů korun dodá do Saúdské Arábie strojírenská skupina Papcel/ABK. Technologie bude produkovat papír pro výrobu ubrousků, papírových ručníků, kapesníků a toaletního papíru. Je to zatím největší zakázka společnosti na Blízkém východě, řekla mluvčí Papcelu Martina Pavlíková.

"Pro významný průmyslový holding v Saúdské Arábii dodáme papírenský stroj s veškerými doprovodnými technologiemi na výrobu hygienického papíru," uvedla Pavlíková. Součástí zakázky je kromě strojního zařízení také dodávka služeb včetně montáže linky.

Papcel rozšířil portfolio svých výrobků o technologie pro výrobu toaletních a sanitárních typů papíru díky loňské akvizici francouzské společnosti ABK Groupe, která se na tuto část trhu specializuje. Projekt v Saúdské Arábii řídí experti bývalé divize ABK Italy. "Výroba toaletních a sanitárních papírů nyní patří k nejvíce se rozvíjejícím papírenským oborům a poptávka po těchto typech papírů celosvětově roste," uvedla Pavlíková.

Papcelu letos výrazně rostou tržby, které na konci září pokořily rekordní hranici jedné miliardy korun. Za celý rok by měl Papcel utržit 1,59 miliardy korun, zatímco loni to bylo 862 milionů korun. "Druhé pololetí je pro firmu nejúspěšnějším obdobím letošního roku, a to nejen z hlediska nově získaných prodejních zakázek, ale také otevřením nové výrobní pobočky v Itálii," uvedla Pavlíková.

Litovelská společnost v září zahájila v Itálii výrobu strojů pro papírenský průmysl, aby uspokojila rostoucí poptávku v zahraničí. Papcel si kvůli tomu pronajal závod nedaleko Turína, který patří italské společnosti Comecart z koncernu Burgo Group.

Papcel postupně expanduje do zahraničí. V roce 2012 využil insolvence španělského konkurenta Gorostidi a koupil jeho obchodní značku i know-how. Litovelský podnik by díky tomu měl posílit pozici na zahraničních trzích a snížit náklady na výzkum a vývoj nových papírenských strojů. Loni pak Papcel převzal francouzského konkurenta ABK.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Podnik Papcel vyrábí a dodává stroje a zařízení pro kompletní linky papírenských strojů. Zajišťuje kusové dodávky, opravy, repase a rekonstrukce výrobních uzlů a celých technologií.

Zatímco dříve se Papcel soustředil hlavně na Rusko, nyní se snaží získat nové zakázky také například v Íránu či jihovýchodní Asii. Majitelem Papcelu je podnikatel David Dostál.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru