Kauza německého koncernu Volkswagen bude stát místo další vrcholové představitele koncernu. Dle informací německého listu Spiegel by měli odejít hlavní inženýři prémiových značek Porsche a Audi bez ohledu na to, zdali o podvodech s emisemi věděli. V pátek by měl skončit i generální ředitel amerického Volkswagenu.

Na seznamu odchozích se tak objevila jména Ulricha Hackenberga, Wolfganga Hatzeho a Michaela Horna. Hackenberg s Hatzem v minulosti působili ve vývoji Volkswagenu a byli zodpovědní i za vývoj motorů. Hackenberg v současnosti působí na pozici vedoucího vývoje automobilky Porsche. Druhý jmenovaný pak zastává stejnou funkci v Audi. Michael Horn je generálním ředitelem amerického Volkswagenu.

Informace přišla den poté, co odstoupil šéf Volkswagenu Martin Winterkorn. Výbor dozorčí rady již ve středu oznámil, že v důsledku kauzy by mohli odejít i další manažeři. 

S největší světovou automobilkou, která zaměstnává téměř 600 tisíc lidí, zatřásla zdánlivá maličkost. Inženýři naftová auta upravili tak, aby snadněji splnila náročné emisní normy, to ale dokázala jen v laboratorních podmínkách. Na silnicích vypouštěla až čtyřicetkrát víc škodlivých plynů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru