Kauza německého koncernu Volkswagen bude stát místo další vrcholové představitele koncernu. Dle informací německého listu Spiegel by měli odejít hlavní inženýři prémiových značek Porsche a Audi bez ohledu na to, zdali o podvodech s emisemi věděli. V pátek by měl skončit i generální ředitel amerického Volkswagenu.

Na seznamu odchozích se tak objevila jména Ulricha Hackenberga, Wolfganga Hatzeho a Michaela Horna. Hackenberg s Hatzem v minulosti působili ve vývoji Volkswagenu a byli zodpovědní i za vývoj motorů. Hackenberg v současnosti působí na pozici vedoucího vývoje automobilky Porsche. Druhý jmenovaný pak zastává stejnou funkci v Audi. Michael Horn je generálním ředitelem amerického Volkswagenu.

Informace přišla den poté, co odstoupil šéf Volkswagenu Martin Winterkorn. Výbor dozorčí rady již ve středu oznámil, že v důsledku kauzy by mohli odejít i další manažeři. 

S největší světovou automobilkou, která zaměstnává téměř 600 tisíc lidí, zatřásla zdánlivá maličkost. Inženýři naftová auta upravili tak, aby snadněji splnila náročné emisní normy, to ale dokázala jen v laboratorních podmínkách. Na silnicích vypouštěla až čtyřicetkrát víc škodlivých plynů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru