Mezi kandidáty na pozici "hlídače" americké divize koncernu Volkswagen je šéf Škody Auto Winfried Vahland. 
Škodě Auto šéfuje už od roku 2010 a není jisté, zda by mohl dělat obě činnosti najednou.

Volkswagen chce určit člověka, který by měl v představenstvu na starosti dohled nad aktivitami v USA a hlavním adeptem je podle agentury Reuters šéf automobilky Škoda Auto Winfried Vahland. 

Právě USA budou nyní pro Volkswagen zdrojem řady obtíží. Firmě hrozí pokuta až 18 miliard dolarů za podvody při měření emisí a postupně přibývají i žaloby od zklamaných zákazníků. Celé záležitosti chce firma věnovat větší pozornost.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Pokud by se měl záchraně reputace v USA věnovat Vahland naplno, otevírá se místo šéfa největšího českého exportéra. Automobilka z Mladé Boleslavi ročně prodá přes milion aut a utrží přes 320 miliard korun. Dlouhodobě patří mezi nejziskovější české podniky.

Winfried Vahland pracuje v automobilovém průmyslu přes třicet let, 25 let pak v samotném koncernu Volkswagen. Aktivitám skupiny šéfoval i v Čině a Brazílii. V obou případech, stejně jako u Škody Auto, za ním jsou vidět výborné výsledky. I proto na něj může vedení koncernu sázet v USA.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru