Firmy, které chtějí pěstovat léčebné konopí pro české zdravotnictví, se sdružily v profesní asociaci. Společně chtějí podporovat novou léčbu, která se v Česku zatím pomalu rozbíhá.

"Smyslem asociace je vytvořit nástroj, který pomůže řešit neuspokojivou situaci v uvádění léčebného konopí do praxe," řekl HN Tomáš Kubálek, který byl v úterý zvolen předsedou s dvouletým mandátem.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

"Naším cílem je jasně pojmenovat překážky, které dosud brání spuštění efektivního systému výroby, prodeje a kontroly léčebného konopí. Neomezíme se pouze na kritiku, ale chceme proaktivně dávat návrhy na řešení současného nefunkčního systému," dodal Kubálek.

Asociace pěstitelů léčebného konopí byla zapsána do rejstříku spolků 14. září. Požádat se teď chystá o zápis do databáze takzvaných konzultujících organizací, kterou spravuje ministerstvo vnitra, aby se mohla podílet na přípravě legislativy a pravidel, které se problematiky léčebného konopí týkají.

V článku se dále dozvíte

  • Asociace pěstitelů léčebného konopí má zatím tři členy, se čtvrtým jedná.
  • Český systém konopné léčby se podle firem z oboru rozbíhá pomalu. Zákon o používání marihuany ve zdravotnictví byl schválen před dvěma a půl roky.
  • Asociace chystá i mezinárodní spolupráci. Zájem o ni potvrdili například Izraelci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru