Míra nezaměstnanosti na Slovensku se v srpnu snížila na 11,32 procenta, a dosáhla tak více než šestiletého minima. Vyplývá to ze zprávy slovenského ústředí práce, které zastřešuje slovenské úřady práce. Loni v srpnu nezaměstnanost v zemi činila 12,56 procenta.

"Pokles nezaměstnanosti a nárůst počtu pracovních míst se stává všedním jevem," komentoval zveřejněná data slovenský ministr sociálních věcí Ján Richter.

Navzdory zlepšování situace na slovenském trhu práce je nezaměstnanost na Slovensku dlouhodobě vyšší než v EU, kde míra nezaměstnanosti v červenci dosahovala 9,5 procenta.

Počet registrovaných nezaměstnaných, kteří mohli nastoupit do zaměstnání, v srpnu na Slovensku klesl na 305 187 osob z 309 110 osob v červenci. Meziročně ubylo více než 33 600 nezaměstnaných, což znamená pokles o téměř deset procent.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Vysoký počet nezaměstnaných byl po propuknutí globální ekonomické krize jedním z největších hospodářských problémů Slovenska. Ještě na začátku roku 2013 míra nezaměstnanosti dosahovala téměř 15 procent. Ke zlepšení situace na trhu práce došlo podle odborníků díky zrychlování tempa ekonomického růstu, státním dotačním programům na podporu zaměstnávání vybraných skupin obyvatelstva a také po změně metodiky vykazování nezaměstnanosti.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru