Slovenská společnost Tatry mountain resorts (TMR), která provozuje mimo jiné horská střediska a hotely ve Vysokých a Nízkých Tatrách, výrazně zvýšila za tři čtvrtletí svého finančního roku zisk i výnosy. Zisk firmy před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) za období od loňského listopadu do konce letošního července stoupl o 40,5 procenta na 19,86 milionu eur (536 milionů korun), informovala TMR, s jejímiž akciemi se obchoduje i na pražské burze.

"Pozitivních výsledků za prvních devět měsíců roku jsme dosáhli díky úspěšné zimní a letní sezoně na rozdíl od předchozí historicky extrémně nepříznivé zimy a loňského chladného léta. K výsledkům přispělo i polské středisko SON, které mělo uplynulou sezonu premiéru pod naším vedením, a od května i polský Slezský zábavní park," uvedl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Výnosy firmy TMR, která má také podíl v provozovateli největšího českého skiareálu ve Špindlerově Mlýně, za tři čtvrtletí jejího finančního roku vzrostly meziročně o 23,8 procenta na 53,42 milionu eur. Počet návštěvníků v horských střediscích TMR ve sledovaném období stoupl o třetinu na 1,53 milionu lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru