Německý finanční ústav Deutsche Bank uzavře v Rusku divizi firemního bankovnictví a obchodování s cennými papíry.

Tyto aktivity zasáhly západní sankce proti Rusku a pokles ruské ekonomiky a dopadlo na ně i vyšetřování bankovních obchodů s akciemi. Banka to uvedla ve čtvrtečním sdělení, které ale podle agentury Reuters ze svého webu brzy stáhla.

Na počátku týdne zdroje Reuters uvedly, že Deutsche Bank se připravuje zavřít téměř všechny své aktivity v Rusku. Plán omezit aktivity v Rusku přichází v době, kdy evropské a americké úřady vyšetřují nesrovnalosti týkající se obchodů s akciemi a údajného uplácení u moskevské pobočky Deutsche Bank.

Podle Reuters zřejmě banka oznámení o uzavření ruských aktivit vydala předčasně, protože bylo opatřeno pátečním datem. Sdělení se nakrátko objevilo na ruské webové stránce banky, pak ale bylo staženo.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Mluvčí moskevské pobočky Deutsche Bank zprávu odmítl komentovat, podle jednoho ze zdrojů blízkých bance ale Deutsche Bank hodlá své záměry ohledně Ruska oznámit skutečně v pátek.

Deutsche Bank v posledních letech své aktivity na ruském trhu prudce rozšiřovala. Situace se ale zásadně změnila loni, kdy kvůli propadu světových cen ropy a západním sankcím uvaleným na Rusko za přístup k Ukrajině spadla ekonomika země do recese. Banka nyní provádí rozsáhlou globální restrukturalizaci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru