Majitel cestovní kanceláře Čedok, skupina Odien Group, kupuje luxusní chorvatský hotel Grand Hotel Lav a přístav Grand Marina ve Splitu. Hodnota transakce se pohybuje v jednotkách miliard korun. Grand Hotel Lav je největším pětihvězdičkovým rekreačním komplexem s vlastním přístavem v Chorvatsku. Komplex budou moci využívat i klienti Čedoku. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Kapacita hotelu je 381 pokojů. Součástí hotelu jsou jedny z největších konferenčních prostor v Chorvatsku. Celková zastavěná plocha je 60 000 metrů čtverečních na více než 44 000 metrů čtverečních pozemků. V resortu se nachází 12 prodejen potraviny a nápojů, 30 obchodů a 2500 metrů čtverečních konferenčních prostor.

Komplex podle Brejchy bude sloužit také klientům Čedoku. "Samozřejmě že to budeme využívat i pro naší klientelu. Hotel bude provozován ve stejném režimu jako dosud," řekl Brejcha. Přístav pro jachty a čluny Grand Marina Lav nabízí kotviště pro 75 lodí. V budoucnu umožní kotvit i jachtám až do délky 50 metrů.

"Jsme rádi, že jsme získali jedinečnou a stěžejní nemovitost na pobřeží Jaderského moře. Prostřednictvím našich investic v odvětví cestovního ruchu jsme si vědomi, že turistická popularita Chorvatska a zejména Splitu roste. Nadále budeme sledovat další investiční příležitosti v tomto regionu," uvedl šéf skupiny Odien Group Michael Saran.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru