Nová služba nazvaná Super soused chce uspokojit poptávku po drobných pracích v domácnosti a umožnit přivýdělek všem, kteří nabídnou své dovednosti. Projekt, jehož výhodou má být systém garancí pro obě strany, v úterý na veletrhu For Arch v Praze představili jeho zakladatelé Lívia Palásthyová a Lukáš Novák.

"Naším cílem je propojit co nejvíce zručných řemeslníků a schopných lidí s těmi, kteří je v danou chvíli právě potřebují," vysvětluje Novák. "Lidé už nemusí složitě vyhledávat mezi stovkami neznámých firem. Jednoduše zadají úkol a pak si z nabídek šitých přímo na míru vyberou tu nejvýhodnější," dodává.

Služba je v provozu zatím jen pro Prahu a okolí, registrováno je do ní několik desítek pomocníků. Jsou tu řemeslníci, opraváři, malíři, instalatéři, elektrikáři či plynaři, ale také zahradníci, stěhováci, paní na úklid, pomocnice v domácnosti a studenti.

Zájemce o některou ze služeb - po registraci do systému - zadá na webu svůj podrobný požadavek a čeká na nabídku jednotlivých pomocníků.

Vybírat si může nejvýhodnější nabídku třeba podle referencí nebo veřejně nabídnuté ceny.

Služba nabízí systém garancí. Obě strany si již na začátku dohodnou podmínky vykonané práce. Odpadnout tak mají především dohady o ceně. Po odvedení práce se zákazník a jeho pomocník vzájemně ohodnotí, pomocník přitom dostává zaplaceno až po dokončení práce a jejím schválení zákazníkem. Do té doby drží klientovy peníze provozovatelé služby Super soused - při nespokojenosti se službou mu peníze vrátí.

"Snažili jsme se předejít i případným rizikům. Vytvořili jsme proto například také institut ombudsmana pro řešení případných sporů, když by se obě strany nemohly dohodnout," uvádí Novák. "Práce máme navíc pojištěny, proto ani jedna strana nemusí mít strach z případných škod," dodává.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Registrace a příspěvky do systému jsou zdarma, služba si bere provizi z ceny úspěšně provedených zakázek. Ta se nyní podle Nováka pohybuje v rozmezí od osmi do patnácti procent.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru