Široké pláně, volně pobíhající dobytek, kovbojové s lasy a každoroční soutěž "ruské rodeo" − to vše je už druhým rokem k vidění v Brjanské oblasti, kde působí Miratorg, jeden z největších ruských producentů hovězího. Masokombinát hodlá do konce letošního roku zahájit export masa do Číny. Podařilo se mu získat atestaci na vývoz masa do Spojených arabských emirátů, výhledově hodlá vyvážet do Japonska či do Brazílie, která je doposud sama jedním z největších exportérů hovězího do Ruska.

Miratorg má jasno: steak, rodeo i kovbojové mají nový domov v Rusku. A měli by se exportovat přinejmenším tak dobře jako stará známá AK-47. Protože tu, na rozdíl od ruských kovbojů, znají všichni a všude.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru