Největší evropská nízkonákladová letecká společnost Ryanair plánuje další expanzi. V Brně má proto vzniknout vývojové centrum pro informační technologie. Během tří let v něm má najít práci až 200 lidí. Společně s druhým již existujícím centrem v Dublinu má pokrýt potřeby společnosti, vyplývá z inzerátu zveřejněného na portálu jobs.cz. Irská společnost na dotaz zatím nereagovala.

Dopravce má speciální divizi Ryanair Labs, která pracuje na rozvoji IT služeb a na vývoji softwaru, který firma využívá. Pro zájemce, kteří by pro něj chtěli pracovat, pořádá v sobotu 19. září den otevřených dveří.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Společnost hledá specialisty například do pozic Java Developer, .NET Developer, QA Engineer či Adobe Experience Manager. Společnost vyžaduje pouze středoškolské vzdělání či odborné vyučení s maturitou a perfektní znalost angličtiny a češtiny.

Ryanair byl loni podle serveru Czechairlines.net v počtu letadel 13. největším dopravcem na světě, ve flotile měl 301 strojů a hodlá jich pořídit dalších 280. V Evropě jich má víc jen Air France, British Airways či Lufthansa.

Co do počtu cestujících je však v Evropě Ryanair největší. Podle firemního webu dopravce denně uskuteční 1600 letů a spojuje 190 destinací. V aktuálním finančním roce, který končí v březnu, očekává čistý zisk 1,17 až 1,23 miliardy eur (zhruba 32 až 33 miliard korun). Letos oslavil 30 let existence.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru