Společnosti AVG Technologies CZ, která vyvíjí a distribuuje bezpečnostní software, klesl loni zisk o téměř polovinu na 173 milionů korun. Tržby klesly o osm procent na 1,88 miliardy korun. Přestože rostly tržby v zahraničí, zhruba o 100 milionů korun klesly výnosy v tuzemsku a také klesly takzvané odložené výnosy, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.

Firma, jejíž matkou je nizozemská AVG Technologies Holding B.V., loni uskutečnila tři významné akvizice, které by měly pomoct rozšířit se na trhu mobilních produktů. Jednalo se o společnost Location Labs, která měla 1,3 milionu předplatitelů. Dalšími ovládnutými podniky se stalo brazilské Winco a evropské Norman Safeground.

"Akvizice nám umožní být přítomní na rostoucích trzích a můžeme cílit hlavně na malé podniky," uvedl ve zprávě jednatel Vladimír Koutný.

Zatímco na konci roku 2013 používalo produkty společnosti 177 milionů uživatelů, loni už jich bylo o dalších 20 milionů více. Firma chce i nadále dynamicky růst a získávat silnější postavení na trhu. "Loni se podařilo získat velké množství partnerů pro distribuci našich produktů," napsal Koutný. Od loňska AVG nabízí kromě bezpečnostních také cloudové produkty. Jejich přínos se však projeví až v dalších letech.

%insert_attachment[59500990] priloha.html%

Přestože společnost má více poboček po celém světě, v Brně se soustřeďuje vývoj, na němž pracuje více než 200 lidí. "Je to díky kvalifikovaným pracovníkům, díky spolupráci s vysokými školami a s talentovanými studenty.

Nadále pokračuje spolupráce s Fakultou informačních technologií VUT, kde společnost sponzoruje výzkum," uvedl Koutný. Firma se snaží vylepšovat stávající klíčové produkty a také nabízet nové. Loni to byla například nová platforma pro rodiny a mobilní aplikace AVG Zen.

Společnost měla na konci loňského roku 582 zaměstnanců, což je o 50 více než o rok dříve. Vznikla v roce 1991 a od roku 2012 působí také na burze NYSE v New Yorku.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru