Kanadská společnost BlackBerry koupí za 425 milionů amerických dolarů (10,3 miliardy korun) výrobce bezpečnostního softwaru Good Technology Corp. Akvizice posílí nabídku BlackBerry v oblasti softwaru.

Kvůli propadu zájmu o své chytré telefony se firma BlackBerry rozhodla změnit svůj podnikatelský model a místo na hardware a služby vsadila na software pro zabezpečení a správu zařízení na firemních sítích. Nejnovější akvizice je největší z pěti akvizic, které firma učinila za posledních několik let kvůli posílení růstu v této oblasti, uvedl The Wall Street Journal.

BlackBerry má více než 20 000 firemních zákazníků. Akvizicí získá napojení na dalších 6200 organizací, i když Good má několik stejných zákazníků jako BlackBerry. Mezi klienty Good patří banka Barclays, Northern Trust či americké námořnictvo.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Společnost BlackBerry, původně Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní však BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji s operačním systémem Android a také za telefony iPhone od americké společnosti Apple.

V posledních více než třech letech se firma snaží obnovit ziskovost. V rámci úsporných opatření propustila zhruba 9500 zaměstnanců, tedy více než polovinu své celkové pracovní síly. Od loňského září představila tři nové modely a další plánuje v letošním roce.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru