Kanadská společnost BlackBerry koupí za 425 milionů amerických dolarů (10,3 miliardy korun) výrobce bezpečnostního softwaru Good Technology Corp. Akvizice posílí nabídku BlackBerry v oblasti softwaru.

Kvůli propadu zájmu o své chytré telefony se firma BlackBerry rozhodla změnit svůj podnikatelský model a místo na hardware a služby vsadila na software pro zabezpečení a správu zařízení na firemních sítích. Nejnovější akvizice je největší z pěti akvizic, které firma učinila za posledních několik let kvůli posílení růstu v této oblasti, uvedl The Wall Street Journal.

BlackBerry má více než 20 000 firemních zákazníků. Akvizicí získá napojení na dalších 6200 organizací, i když Good má několik stejných zákazníků jako BlackBerry. Mezi klienty Good patří banka Barclays, Northern Trust či americké námořnictvo.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

Společnost BlackBerry, původně Research In Motion, byla průkopníkem chytrých telefonů a její přístroje měli v oblibě zejména manažeři. Nyní však BlackBerry na trhu výrazně zaostává za přístroji s operačním systémem Android a také za telefony iPhone od americké společnosti Apple.

V posledních více než třech letech se firma snaží obnovit ziskovost. V rámci úsporných opatření propustila zhruba 9500 zaměstnanců, tedy více než polovinu své celkové pracovní síly. Od loňského září představila tři nové modely a další plánuje v letošním roce.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru