Americký internetový gigant Google očekává, že se na podzim po pětileté absenci vrátí do Číny a bude tam nabízet služby pro mobilní zařízení. Informoval o tom server The Information s odvoláním na zdroje obeznámené s plány podniku.

Firma podle serveru doufá, že získá povolení Pekingu pro čínskou verzi svého online obchodu s mobilními aplikacemi Google Play.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Google prý ujistil čínské úřady, že bude dodržovat čínské zákony a blokovat aplikace, které bude Peking považovat za nevhodné.

Firma z Číny odešla v roce 2010 a odůvodnila to obavami ze ztrát duševního vlastnictví, z opakovaných hackerských útoků a z neustálých cenzurních zásahů úřadů. 

Společnost Google je největším internetovým vyhledávačem na světě. Její operační systém Android navíc využívá většina chytrých mobilních telefonů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru