Stavba továrny korejské firmy Nexen Tire na výrobu pneumatik slavnostně začne v průmyslové zóně Triangle u Žatce 1. října. Dokončení stavby firma plánuje na přelom let 2017 a 2018 a zahájení výroby do pololetí 2018.

"Položení základního kamene chápeme jako oficiální zahájení všech přípravných prací. Zároveň to je jasný signál směrem k vládě České republiky, regionálním partnerům a našim potenciálním zaměstnancům, že projekt továrny v zóně Triangle je pro Nexen Tire prioritou," popsal manažer Nexenu Petr Pospíšil. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Ze závěrů ministerstva životního prostředí vyplynulo, že stavba nemá významný vliv na životní prostředí. Nyní je dalším krokem získání územního rozhodnutí a stavebního povolení. "Na konci roku začnou přípravné práce a vlastní stavební práce po získání povolení během první poloviny roku 2016," uvedl manažer.

V době spuštění výroby bude v závodu podle Pospíšila pracovat přibližně 200 až 300 lidí. "V roce 2020 počítáme již s tisícovkou zaměstnanců a během šesti let od zahájení výroby budeme zaměstnávat až 1500 lidí," zmínil manažer. Nejvíce podle něj bude firma potřebovat lidi na pozici operátor. Zaměstnance bude Nexen nabírat v několika vlnách prostřednictvím proplácených školicích programů, první z nich by se měl uskutečnit konci roku 2016.

Jihokorejská firma podle českých úřadů investuje do stavby přes 22 miliard korun. Kapacita záměru je 31 200 pneumatik denně, což je zhruba 11 milionů ročně. Hlavní tovární hala bude vysoká 15 metrů, kolem ní vznikne kancelářská budova, jídelna, centrum výzkumu a vývoje, kotelna, provozní budovy či sklady surovin.

Průmyslová zóna Triangle je napojena na rychlostní silnici R7. Leží na rozhraní okresu Louny, Chomutov a Most. V Ústeckém kraji je dlouhodobě nejvyšší nezaměstnanost v zemi a samospráva si od investice Nexenu slibuje její alespoň mírné snížení.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru