Internetová herní a sázková společnost Bwin.Party zrušila domluvenou dohodu o svém převzetí s konkurenční firmou 888 a dala přednost vyšší nabídce od dalšího konkurenta GVC Holdings ve výši 1,1 miliardy liber (40,6 miliardy korun). Spojením vznikne nový gigant v oblasti sportovního sázení. 

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

GVC a 888 již několik měsíců bojují o získání většího konkurenta Bwin. Fúze a akvizice v odvětví internetových hazardních her a sázek nyní nabírá na rychlosti. Firmy se tak snaží vyrovnat se změnami v odvětví, zvláště s přísnějšími regulacemi a vyšším zdaněním v Británii a kontinentální Evropě. Firmy navíc musí investovat do technologie a marketingu. 

Firma 888 již neučiní revidovanou nabídku, což znamená vítězství pro GVC. Poslední nabídka od 888, kterou Bwin v červenci původně přijala, činila 900 milionů liber. 

Sportovní sázky budou činit zhruba 70 procent příjmů nové, rozšířené skupiny. Firmy očekávají, že získají ročně na sportovních sázkách více než 4,5 miliardy eur (121,6 miliardy korun). 

Bwin.Party vznikla v roce 2011 spojením britského provozovatele internetového sázení a hazardních her PartyGaming s rakouským konkurentem Bwin. Oba podniky vytvořily největší veřejně obchodovanou společnost na světě v oblasti internetového sázení a hazardních her.

Dohoda zřejmě zvýší tlak na 888 a William Hill, jejichž pozice předních sázkových kanceláří v Británii ohrožuje rada letošních dohod o sloučení. Minulý měsíc se dohodly na spojení firmy Paddy Power a Betfair a předtím Ladbrokes a Gala Coral. Firma 888 letos v únoru odmítla nabídku na převzetí od William Hill.

GVC za jednu akcii Bwin.Party nabídla 25 pencí v hotovosti a 0,231 nové akcie GVC. Nabídka představuje ve srovnání s čtvrteční závěrečnou cenou akcií Bwin.Party zisk 12,5 procenta a ve srovnání s cenou před zahájením jednání o spojení letos v květnu 45 procent. Současní akcionáři Bwin.Party budou po dokončení spojení vlastnit v nově vzniklé firmě podíl 66,6 procenta.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru