Jeden z nejbohatších Čechů Jiří Šimáně získal spolu s čínskou společností CEFC slavný český fotbalový klub Slavia. Šimáně, který je spolumajitelem leteckých společností Travel Service a ČSA a jeho společnost Unimex Group vykázala za loňský rok kumulovaný obrat 25 miliard korun, je velkým fanouškem Slavie. Šimáně získal ve fotbalovém klubu 40 procent a čínská společnost 60 procent. Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.
Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře
Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?
Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru