Společnost EP Energy Trading podnikatele Daniela Křetínského, která dodává odběratelům elektřinu a plyn, koupila firmu Optimum Energy se stejným zaměřením. Naplňuje tak strategii posilovat podíl na trhu, uvedla EP Energy Trading v tiskové zprávě. Fúzi od začátku srpna posuzoval ve zjednodušeném řízení antimonopolní úřad.

EP Energy Trading je součástí energetické skupiny EP Energy, která je nejvýznamnějším dodavatelem tepla a druhým největším výrobcem elektřiny v zemi. Elektřinu a zemní plyn dodává domácnostem, firmám i velkoodběratelům v Česku a na Slovensku. V srpnu měla celkem 25 829 odběratelů - 17 162 u elektřiny a 8667 u plynu. Současně se specializuje na obchodování s těmito komoditami na velkoobchodním trhu.

Pražská Optimum Energy dodává elektřinu a plyn celkem 14 tisícům zákazníků, především domácnostem a malým firmám. EP Energy Trading s oznámením akvizice zároveň uvedla, že zákazníci obou společností v následujícím období mohou očekávat snížení cen elektřiny i zemního plynu.

Optimum Energy měla loni tržby 445 milionů korun a zisk 16 milionů, o rok dříve měla tržby 600 milionů. Podle výroční zprávy měla loni devět zaměstnanců. Na kapitálu se stoprocentně podílela společnost registrovaná na Kypru. Optimum Energy také ovládala dceřinou společnost Dobrá energie rovněž se zaměřením na dodávky energií. Ta měla ke konci srpna necelých 1500 odběratelů.

Společnost EP Energy od loňského listopadu prodává elektřinu a plyn i prostřednictvím značky Blesk energie, pod kterou ji nabízí vydavatelství Czech News Center. To vydává deníky Blesk, Aha!, Sport či časopis Reflex a od roku 2013 patří rovněž Danielu Křetínskému spolu s Patrikem Tkáčem. Cílem bylo získat takto 50 tisíc až 100 tisíc nových zákazníků.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru