Nadějný český start-up Sewio Networks, který řeší bezdrátovou technologii pro lokaci uvnitř budov, má podle společnosti Y Soft Ventures velký potenciál k dalšímu rozvoji. Proto do něj tato venture kapitálová divize brněnské společnosti Y Soft Corporation hodlá vložit milion dolarů.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Sewio, jehož zákazníky jsou třeba společnosti Cisco, Philips nebo Honeywell, vyvíjí systémy lokalizace v reálném čase (RTLS). Ty umožňují sledovat pohyb zařízení, věcí či lidí na určitém místě a kontrolují je nebo je pomáhají chránit. "Potenciál stát se lídrem v technologii lokalizace v reálném čase je ohromný," uvedl investiční ředitel společnosti Y Soft Ventures Miloš Sochor. 

Systém dokáže ochránit lidi například před nebezpečnými stroji či důlními zařízeními, kdy v případě, že "překonají" bezdrátový virtuální plot okolo přístrojů, stroje automaticky vypne. Při výrobě vozu v automobilovém průmyslu mohou RTLS senzory zjistit přesnou lokaci montovaného auta a sledovat jeho pozici. Lokační systém může rovněž přesněji navigovat drony.

"Systém překonává současné lokalizační systémy založené na wi-fi nebo technologii iBeacon a může plně nahradit dnešní GPS systém v oblastech, kde není jeho přesnost a pokrytí," uvádí se v tiskové zprávě firmy.

Y Soft Ventures dá firmě, která se zabývá internetem věcí, tedy propojením mezi různými chytrými zařízeními pomocí sítě, kromě milionové investice také zdroje na výrobu, distribuci, logistiku nebo marketing.

Společnost Sewio Networks vznikla v roce 2014. Vyvíjí systém, který pomáhá zabezpečit bezpečnost zaměstnanců u strojů či úsporu při skladování. Produkty společnosti mají využití v mnoha odvětvích, například v automobilovém a důlním průmyslu či logistice.

Y Soft Ventures je odnoží společnosti Y Soft Corporation, která investuje do start-upů vyvíjejících hardware či software.

Jak Sewio, tak Y Soft, vzešly z brněnského inkubátoru Jihomoravského inovačního centra.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru