Společnost Socialbakers má nového generálního ředitele. Ve středu společnost oznámila, že na nejvyšší post firmy  věnující se analýze sociálních médií a optimalizacím firem usedne Robert Lang. Spoluzakladatel firmy Jan Řežáb se pak stane předsedou představenstva. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Robert Lang přichází ze společnosti Criteo, kde byl zodpovědný za řízení firmy v téměř sto zemích světa, a povede Socialbakers v jejich další mezinárodní expanzi a vývoji produktů. "Jsem nesmírně nadšený, že stanu v čele společnosti, která již několik let udává trend v oblasti analýzy sociálních médií. Společnost vedená Janem Řežábem se od roku 2009 dokázala rozrůst na 300 zaměstnanců a nyní spolupracuje s více než třemi tisíci klienty," uvedl Lang.

"Hledali jsme člověka, který se na pozici nového generálního ředitele bude dokonale hodit. Robert Lang tou osobou je," uvádí se v tiskové zprávě společnosti Socialbakers. "Byl to pro mě okamžik plný emocí, když jsem předal svou funkci. Samozřejmě jsem trochu nervózní z toho, co bude následovat, ale myslím si, že je to pro společnost správný krok," vyjádřil se pro Business Insider končící generální ředitel a zakladatel společnosti Jan Řežáb.

"Co se týče mě, nikam neodcházím. Budu i nadále ve firmě působit a pomáhat ve vývoji nových produktů a komunikaci s klienty," dodává. V tiskové zprávě podobající se spíše dopisu pak Řežáb vyjadřuje své naděje, které vkládá do nového ředitele.

Socialbakers pomáhají firmám měřit úspěšnost na komunitních sítích jako Facebook, Twitter či Google+. Mezi zákazníky firmy patří například firmy Nestlé, Lenovo, Danone či Microsoft. Společnost má podle svého webu více než 300 zaměstnanců a 11 poboček po celém světě.

Od investorů již obdržela přes 34 milionů dolarů (789,4 milionu korun). Naposledy loni v únoru získali rekordní jednorázovou investici do českého start-upu, když od skupiny investorů obdrželi 26 milionů dolarů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru