V srpnu bylo vyhlášeno 89 bankrotů obchodních společností, což bylo o 25 více než v červenci. Zároveň bylo vyhlášeno 635 bankrotů fyzických osob podnikatelů, o 113 méně než v červenci a nejméně letos. Výrazně ubylo návrhů na bankrot. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Počet návrhů na bankrot podnikatelských subjektů se v srpnu ve srovnání s červencem snížil, a to jak u obchodních společností, tak u podnikatelů. Bylo podáno 149 návrhů na bankrot obchodních společností (o 32 méně než v předchozím měsíci) a 690 návrhů na podnikatelů (o 119 méně).

Naposledy byl podán podle studie společnosti CRIF  tak nízký počet návrhů na bankrot obchodních společností loni v srpnu a je to zároveň druhý až třetí nejnižší počet návrhů za měsíc od ledna 2008. V případě fyzických osob podnikatelů byl naposledy podán nižší počet návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů v říjnu 2013.

Z hlediska odvětví bylo v srpnu nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v obchodu a pohostinství (30 bankrotů) a dále ve zpracovatelském průmyslu (19). Nejnižší počet bankrotů vykázalo odvětví ostatní služby, kam se řadí vzdělávání, zdravotní a sociální péče, informační telekomunikační činnosti, zábavní činnosti a osobní služby (tři bankroty).

V srpnu bylo nejvíce bankrotů obchodních společností vyhlášeno v Praze (25 bankrotů) a ve Středočeském kraji (11). Ve třech krajích byl vyhlášen pouze jeden bankrot obchodních společností. Jde o Karlovarský a Liberecký kraj a kraj Vysočina.

V srpnu bylo vyhlášeno nejvíce bankrotů fyzických osob podnikatelů ve Středočeském kraji (99 bankrotů) a v Ústeckém kraji (85). Nejméně to bylo v Karlovarském kraji (18 bankrotů) a ve Zlínském kraji (20).

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru