Reinhard Mathieu (51) působí v koncernu Volkswagen od roku 1989. Má čtrnáctiletou zkušenost s managementem v oblasti interního auditu. Kromě rodného Německa má zkušenosti i s vedením lidí v Brazílii, Argentině a Mexiku. V letech 2003 až 2009 vykonával funkci Country Manager v Mexiku a podílel se na založení Volkswagen Bank. Před nástupem do ŠkoFINu působil jako ředitel oddělení BCM & Operational Risk na centrále Volkswagen Financial Services.

Ve své nové funkci bude zodpovědný zejména za řízení finančního a administrativního provozu firmy. Tato oblast zahrnuje controlling, účetnictví & treasury, credit a risk management, informační technologie, právní oddělení, personální oddělení a interní audit.

Je absolventem University Kaiserslautern, kde v roce 1989 získal titul inženýr. Hovoří plynně anglicky a německy, domluví se i španělsky, portugalsky a francouzsky.

Mezi jeho zájmy patří fotografování, literatura, cestování a čínská medicína. Je ženatý a má tři děti.

 

Jiřina Tapšíková byla jednatelkou společnosti ŠkoFIN od roku 2006. Pět let byla členkou představenstva České leasingové a finanční asociace a přes čtyři roky vykonávala také funkci předsedkyně představenstva této asociace. Na obou pracovních pozicích končí, jelikož přijala nabídku stát se  členkou představenstva ve Volkswagen Bank Polska.

„Po deseti letech ve funkci jednatelky ŠkoFINu jsem se rozhodla, že je čas na změnu, a přijala jsem nabídku v rámci koncernu na pozici členky představenstva ve Volkswagen Bank Polska. Věřím, že ŠkoFIN i po mém odchodu bude nadále dosahovat výborných výsledků a pro české řidiče bude první volbou ve financování vozů,“ říká Jiřina Tapšíková.

Jiřina Tapšíková pracovala v rámci skupiny Volkswagen Financial Services od roku 1993 na manažerských pozicích v České republice i ve světě. Od roku 2003 do roku 2005 působila jako ředitelka turecké dceřiné společnosti koncernu VW FS AG v Istanbulu. V letech 2012 až 2014 byla jako první žena v historii členkou Rady Leaseurope, Federace evropských leasingových asociací. Ta zastupuje přes 2000 leasingových společností a přibližně 600 pronajímatelů aut z více než 30 evropských zemí. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, postgraduální studium na VŠE a v průběhu práce ve ŠkoFINu získala titul MBA.

 

Související