Společnost Apple oznámila uzavření partnerství s jednou z největších počítačových firem Cisco. Je to jen rok od chvíle, kdy výrobce zařízení s nakousnutým jablkem uzavřel podobnou dohodu s gigantem IBM. 

Nové partnerství umožní firemním zákazníkům využívat služby firmy Cisco prostřednictvím softwaru iOS, který běží na produktech Applu. Obě firmy tak vyvinou několik aplikací, aby šlo využívat na iPhonech a iPadech nástroje, mezi něž patří Cisco Spark. Ten umožňuje rychlou komunikaci a spolupráci na projektech v rámci firmy, například Cisco WebEx sloužící k videokonferencím či Cisco Telepresence.

Současný generální ředitel společnosti Apple Tim Cook v tiskové zprávě uvedl, že téměř každá společnost v žebříčku Fortune 500 využívá iOS pro firemní účely.

Podle Cooka změnily iPhony a iPady způsob, jakým dnes probíhá práce uvnitř společností. Spolupráce s Cisco má tak maximalizovat potenciál iOS a vést k větší produktivitě zaměstnanců.

Navíc se o služby společnosti Cisco opírá téměř 95 procent všech firem v již zmíněném žebříčku Fortune 500. Ten sestavuje každý rok časopis Fortune a zahrnuje do něj 500 amerických soukromých a veřejných korporací s nejvyšším hrubým obratem.

Na detailech spolupráce pracovalo vedení obou společností deset měsíců. "Je jasné, že partnerství s firmou Cisco umožní změnit způsob práce ve firmách," řekl Cook.

Apple se snaží již od uzavření partnerství s IBM proniknout na dvoubilionový firemní trh. Jedním z impulsů k zaměření společnosti na firemní zákazníky jsou i klesající prodeje nových iPadů. Za posledních šest čtvrtletí došlo k poklesu příjmů z jejich prodejů o 24 procent.

Produkty Applu se navíc staly populárními mezi mnohými zaměstnanci společností a firmám tak podle serveru MarketWatch často nezbývá nic jiného, než tuto preferenci akceptovat a přizpůsobit se.

Cookova firma se tak rozhodla přitvrdit v konkurenci Microsoftu. Většina aplikací je totiž stále primárně napsaná a tedy i spustitelná pouze na zařízeních Billa Gatese.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru