Počet nezaměstnaných v Německu se v srpnu snížil více, než se čekalo. Podle sezonně očištěných údajů, které v úterý zveřejnil spolkový úřad práce, počet nezaměstnaných klesl zhruba o 7000 na 2,79 milionu.

Míra nezaměstnanosti pak zůstala na 6,4 procenta, což je nejméně od sjednocení Německa v roce 1990. Úterní  data podle analytiků naznačují, že spotřebitelské výdaje budou nadále hnací silou růstu největší evropské ekonomiky.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že počet lidí bez práce klesne o 2000.

Bez sezonní úpravy se počet nezaměstnaných ale zvýšil, a to o 23 000 na 2,796 milionu. Míra nezaměstnanosti pak vzrostla na 6,4 procenta z červencových 6,3 procenta.

Německá ekonomika, na které závisí i mnoho českých podniků, vzrostla ve druhém čtvrtletí o 0,4 procenta, meziročně pak o 1,6 procenta. Hlavním tahounem růstu ekonomiky byl zahraniční obchod, hrubý domácí produkt mírně zvýšila i soukromá a veřejná spotřeba.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru