Rusko je pro Koh-i-noor důležitým odběratelem. Kupní síla tamního obyvatelstva ale klesla o polovinu. Český výrobce na to reaguje zavřením pobočky v Číně. Ta ale vyrábí čistě pro asijský trh. Proč tedy v reakci na vývoj ruského trhu firma po jedenácti letech opouští ten čínský?

"Ekonomicky by bylo výhodnější produkovat nadále v Číně, ale já raději podpořím svoje podniky v České republice, abych nemusel propouštět, než že budu mít o několik desítek procent levnější výrobky z Číny," říká pro DVTV spolumajitel Koh-i-nooru Vladislav Bříza ml. 

Koh-i-noor je ale podle něj připravený se v případě nutnosti do Číny vrátit. Jak se tam českému výrobci podniká a jaký je místní trh? A co si v Číně myslí o plagiátorství?

Podívejte se na celý rozhovor. 

Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru