Český statistický úřad v pátek potvrdil, že ekonomika opravdu rostla ve druhém čtvrtletí o 4,4 procenta. Oproti prvnímu bleskovému odhadu ČSÚ dokonce mírně vylepšil údaj o mezikvartálním růstu. Zatímco před dvěma týdny odhadoval, že oproti prvnímu čtvrtletí HDP vzrostl o devět desetin procenta, nyní uvádí růst o rovné jedno procento.

Právě zrychlení ekonomiky oproti prvnímu kvartálu překvapilo analytiky před dvěma týdny nejvíce - většina očekávala pokles, kvůli jednorázovému vlivu změny spotřební daně z tabákových výrobků. Nicméně se ukazuje, že výrazný vliv na růst mají firmy a jejich investice.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.