Operátor Vodafone zvýšil pokrytí rychlé mobilní sítě LTE na 85 procent populace Česka. Poslední rozšíření zahrnovalo 18 měst, například Most, Písek, Dvůr Králové a Kutnou Horu. Sdělila to dnes mluvčí Vodafonu Markéta Kuklová.

Vodafone podle Kuklové pokračuje v záměru do konce léta pokrýt LTE většinu českých měst. "Naši zákazníci díky LTE využívají o 170 procent dat více než před rokem," uvedla viceprezidentka pro technologie Tanja Richter.

Rozšiřování rychlé mobilní sítě plánují i ostatní operátoři. O2 v minulém měsíci uvedlo, že do konce roku zvýší pokrytí LTE z 61 procent na 80 procent populace. Podobného pokrytí hodlá dosáhnout také T-Mobile, který část vysílačů s O2 sdílí. Na začátku léta byl v dosahu 51 procent populace na 64 procentech území.

Studie společnosti IHS pro Evropskou komisi ukázala, že dostupnost LTE loni v České republice zaznamenala meziroční skok ze 12 procent populace na 92 procent. To umožnilo především pokrytí venkovských lokalit na frekvenci 900 MHz. Stejně tak umožňuje využití frekvence 2100 MHz letos urychlit nástup LTE v českých městech.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru