Všichni investoři, kteří chtějí na akciových trzích vydělávat peníze a přitom se vyhnout „hříšným“ firmám, to budou mít o poznání jednodušší. Nový katolický burzovní index umožní investovat pouze do akcií těch firem, které se nedopouští společenských hříchů, jež v nedávné encyklice vyjmenoval sám papež František. „Lidstvo si musí být vědomo, že je třeba změnit náš způsob života,“ obrátil se v encyklice – dopise biskupům – papež nejen k nadnárodním korporacím, jak je již jeho zvykem, ale i k lidem, kteří podlehli konzumu. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.