Škoda se stala ve Velké Británii nejspolehlivější automobilovou značkou. Vyplývá to z posledního průzkumu spolehlivosti, který byl v zemi proveden. Studie se dotazuje majitelů nejvýše tříletých vozů a zkoumá jejich zkušenosti.

Všechny modely značky Škoda dosáhly lepších než průměrných hodnot, informovala automobilka Škoda Auto v tiskové zprávě. Na druhém místě se podle výsledků průzkumu umístila jihokorejská značka Kia, na třetím japonské Suzuki.

Průzkum spolehlivosti ve Velké Británii každoročně provádí institut pro výzkum trhu J.D. Power. Pořadí se stanovuje na základě počtu nahlášených připomínek, vyskytujících se na 100 vozů. Ve výsledku měla značka Škoda nejméně připomínek. Všechny modely značky Škoda dosáhly lepších než průměrných hodnot a model Škoda Fabia se umístil na třetím místě v segmentu malých vozů.

Velká Británie je druhým nejsilnějším trhem značky Škoda v západní Evropě a čtvrtým nejsilnějším trhem na celém světě. Za prvních šest měsíců roku prodala Škoda Auto ve Velké Británii přes 41 tisíc vozů, což bylo přibližně stejně jako loni. "V roce 2014 dosáhla značka ve Spojeném království nového prodejního rekordu, když svým zákazníkům dodala 76 tisíc vozů," uvedla Škoda Auto.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru