Provozní zisk nizozemského maloobchodního řetězce Ahold v České republice ve druhém čtvrtletí klesl na 18 milionů korun ze 170 milionů korun před rokem. Tržby se přitom více než o 30 procent zvýšily a dosáhly 10,9 miliardy korun.

"V České republice jsme byli svědky nárůstu tržeb zejména díky supermarketům Albert, přičemž ziskovost byla stejně jako v minulém období dočasně ovlivněna akvizicí řetězce Spar," uvedl generální ředitel společnosti Dick Boer.

Akvizice Sparu bude podle společnosti letos mírně ovlivňovat marži s dalším jednorázovým nákladem ve výši 40 milionů eur, z čehož šest milionů bylo zaúčtováno do základního provozního zisku a 14 milionů na restrukturalizaci.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Za jejich růstem je převzetí 49 prodejen konkurenční společnosti Spar a rovněž kampaň na podporu prodeje, oznámila ve čtvrtek firma.

Provozní zisk celé skupiny Ahold se zvýšil o 16 procent na 301 milionů eur (8,1 miliardy korun). Čistý zisk pak vzrostl o třetinu na 195 milionů eur a tržby se zvýšily o 17 procent na 8,7 miliardy eur. "Máme za sebou vynikající čtvrtletí a těší nás finanční výkon našich aktivit. Zvýšili jsme tržby a provozní i čistý zisk," uvedl šéf podniku Dick Boer.

Ahold se v červnu dohodl na spojení s belgickým konkurentem Delhaize. Sloučená skupina s názvem Ahold Delhaize bude čtvrtým největším maloobchodním řetězcem v Evropě. Boer ve čtvrtek potvrdil, že fúze by měla být dokončena v polovině příštího roku.

Společnost Ahold vstoupila na český trh v roce 1990, provozuje zde prodejny Albert.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru