Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce ještě letos vstoupit na jihokorejský trh. V zemi začíná nabírat zaměstnance, uvedl server E15.cz s odvoláním na jihokorejský deník The Korea Herald. Škoda tak bude konkurovat tamním automobilkám Kia a Hyundai. Mladoboleslavský podnik odmítl zprávu potvrdit.

Hyundai má v ČR továrnu v moravskoslezských Nošovicích, kde vyrábí několik svých modelů. České zastoupení automobilky Hyundai ve svých reklamních kampaních často srovnávalo své vozy s produkcí konkurenční Škody Auto. V českých městech také automobilka Hyundai pořádala srovnávací jízdy vozů Hyundai a Škoda.

"Doufáme, že zaujmeme zákazníky cenovou konkurenceschopností. Důvodem pro vstup Škody na jihokorejský trh je i v tom, že se zvýší zájem lidí o Volkswagen. Škodovka bude dobrým startem pro tamější zákazníky, aby si zkusili techniku Volkswagenu s cenovkou odpovídající domácím značkám," uvedl zdroj z koncernu VW pro jihokorejský deník. Přesný termín ani chystané modely pro jihokorejský trh podle E15 zatím nejsou známy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru