Plzeňská Doosan Škoda Power obnoví za stovky milionů korun havarovanou strojovnu paroplynové elektrárny Meghnaghat v Bangladéši. Plzeňské strojírny se tak po mnoha letech vrací na bangladéšský trh, řekla v úterý mediální zástupkyně firmy Jana Pečenková. Škoda Power tak rozšířila aktivity o dodávky a rekonstrukce celých strojoven.

Práce na projektu začala letos v únoru podle předběžné smlouvy, ale teprve nyní byl podepsán kontrakt na získání zakázky. Jde o první velkou smlouvu s malajsijskou firmou Powertec, která elektrárnu vlastní. Specifikem projektu na klíč je dodávka a uvedení do provozu nové turbíny s generátorem o výkonu 190 MW japonského výrobce Fuji.

Při obnově strojovny po nedávné havárii zajistí Škoda také kompletní inspekci a opravu příslušenství včetně opravy základu turbosoustrojí, nové elektroinstalace a obnovu dalšího zařízení na strojovně. Tyto činnosti budou vyžadovat intenzivní spolupráci s dodavateli z Indie, Singapuru, Malajsie a dalších zemí, řekla Pečenková.

Doosan Škoda Power loni utržil 9,1 miliardy korun, meziročně o 300 milionů korun více. Podnik s 1350 zaměstnanci, od konce roku 2009 člen jihokorejské skupiny Doosan, vyrábí a dodává zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Firma, která má téměř desetinový podíl na světovém trhu parních turbín, 100 procent turbín vyváží.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru