Plzeňská Doosan Škoda Power obnoví za stovky milionů korun havarovanou strojovnu paroplynové elektrárny Meghnaghat v Bangladéši. Plzeňské strojírny se tak po mnoha letech vrací na bangladéšský trh, řekla v úterý mediální zástupkyně firmy Jana Pečenková. Škoda Power tak rozšířila aktivity o dodávky a rekonstrukce celých strojoven.

Práce na projektu začala letos v únoru podle předběžné smlouvy, ale teprve nyní byl podepsán kontrakt na získání zakázky. Jde o první velkou smlouvu s malajsijskou firmou Powertec, která elektrárnu vlastní. Specifikem projektu na klíč je dodávka a uvedení do provozu nové turbíny s generátorem o výkonu 190 MW japonského výrobce Fuji.

Při obnově strojovny po nedávné havárii zajistí Škoda také kompletní inspekci a opravu příslušenství včetně opravy základu turbosoustrojí, nové elektroinstalace a obnovu dalšího zařízení na strojovně. Tyto činnosti budou vyžadovat intenzivní spolupráci s dodavateli z Indie, Singapuru, Malajsie a dalších zemí, řekla Pečenková.

Doosan Škoda Power loni utržil 9,1 miliardy korun, meziročně o 300 milionů korun více. Podnik s 1350 zaměstnanci, od konce roku 2009 člen jihokorejské skupiny Doosan, vyrábí a dodává zařízení pro elektrárny, především vybavení strojoven parních turbín. Firma, která má téměř desetinový podíl na světovém trhu parních turbín, 100 procent turbín vyváží.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru