Zisk americké společnosti Wal-Mart Stores ve druhém čtvrtletí meziročně klesl o více než desetinu na 3,6 miliardy dolarů (zhruba 88 miliard korun). Oznámila to v úterý firma, která je podle tržeb největším maloobchodním řetězcem na světě. Současně společnost zhoršila i svůj celoroční výhled.

Zisky společnosti Wal-Mart Stores tlačí dolů nepříznivý vývoj měnových kurzů, stoupající mzdy a investice do modernizace obchodů. Firma navíc čelí rostoucí konkurenci, a to například ze strany největšího světového internetového prodejce Amazon, který letos poprvé překonal Walmart v tržní hodnotě firmy na burze.

Tržby Walmartu ve druhém čtvrtletí zůstaly téměř beze změny na zhruba 120 miliardách dolarů. Zisk na akcii ale klesl na 1,08 dolaru z 1,26 dolaru před rokem. Zaostal tak za očekáváním analytiků, kteří jej odhadovali na 1,12 dolaru.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

V celém roce nyní firma počítá se ziskem 4,40 až 4,70 dolaru na akcii. Její únorová prognóza přitom celoroční zisk odhadovala na 4,70 až 5,05 dolaru na akcii.

Walmart se nyní snaží různými způsoby podpořit své hospodářské výsledky. Firma posiluje investice do internetových aktivit a pracuje na zlepšení cenové politiky, sortimentu i zákaznických služeb, napsala agentura AP.

Akcie společnosti reagovaly na zprávu propadem o necelá tři procenta a před otevřením burzy se jejich cena pohybuje okolo 70 dolarů.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru