Americký poskytovatel osobní přepravy Uber začíná rozvážet také hotové jídlo. Službu nazvanou UberEats spustila nyní společnost v San Francisku, dostupná je ale také v dalších pěti amerických městech a španělské Barceloně. Nová aplikace umožní zákazníkům objednat si každý den jídlo z několika menu. Podobnou službu v Česku provozuje například server DámeJídlo.cz.

Trh s rozvozem jídla je již v Silicon Valley silně konkurenční. Například v San Francisku fungují služby Spring a SpoonRocket, které během 15 minut doručují vlastní jídla, nebo aplikace DoorDash a Postmates, jež zase doručují jídlo z lepších restaurací. Uber ale doufá, že své rivaly předežene díky kombinaci rychlého dovozu a kvalitních restaurací.

Nejhodnotnější start-up na světě uvedl, že jídlo budou převážet sami řidiči, kteří vozí klienty v jednotlivých městech. List The Wall Street Journal napsal, že ti musejí zaparkovat a dojít pro jídlo osobně. Problémem je pro ně i samotný převoz jídla, které po určité době ztrácí kvalitu, a je tak nutné mít v automobilu pro takový převoz speciální vybavení.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Americká společnost má velké ambice ohledně změny veškerých doručovacích služeb. Obrovské množství řidičů jezdících v rámci její taxislužby může jednou doručovat mnoho dalších věcí jako například zboží z obchodů. Zatím je ale po její základní službě přepravy lidí nejrozvinutější právě UberEats.

Uber, jehož hodnotu analytici odhadují na 51 miliard dolarů, zákazníkům umožňuje spojit se prostřednictvím mobilní aplikace s registrovanými řidiči, kteří je odvezou na určené místo. Aplikace slouží i jako taxametr a platební nástroj. Firma podniká i v České republice.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru