Německý producent automobilových a dalších průmyslových filtrů Mann + Hummel se dohodl na převzetí amerického konkurenta Affinia, za něhož zaplatí 513 milionů dolarů (13,9 miliardy Kč).

Firma, která vyrábí filtry i v České republice, v pondělí oznámila, že si tím zvýší tržby o miliardu dolarů, což je o více než třetinu, a také získá podstatně větší přístup na americký trh.

Mann + Hummel rovněž převezme dluh Affinie v sumě 822 milionů dolarů. Za poslední rok jde podle agentury Reuters o třetí transakci, v níž některý z německých dodavatelů pro automobilový průmysl koupil amerického konkurenta.

Affinia vyrábí olejové, vzduchové, palivové, klimatizační, hydraulické a další filtry pro automobily a průmyslové stroje.

Mann + Hummel má v Nové Vsi na Třebíčsku továrnu na výrobu filtrů a také servisní centrum. Skupina má ve světě kolem 60 poboček se 17 tisíci zaměstnanci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru