V nejbližších dnech by se mělo rozhodnout o prodeji rakouské sítě hobbymarketů bauMax. Sdělila to ve čtvrtek agentura APA s odvoláním na zdroje z odvětví. Podle rakouských médií má o prodejny bauMaxu, včetně 24 hobbymarketů na českém trhu, zájem německý konkurent Obi, švýcarský Bauhaus či francouzská ADEO.

Zdroje APA už v červnu mluvily o tom, že Obi koupí všech 38 hobbymarketů bauMax v Česku a na Slovensku. BauMax všechny tyto zprávy označuje za spekulace, prodej popírá a poukazuje na svůj program restrukturalizace, který má završit v příštím roce.

BauMax je už několik let v hluboké krizi, firmu vyčerpala hlavně expanze do východní Evropy. V roce 2013 společnost prohloubila čistou ztrátu na 189 milionů eur (5,1 miliardy korun) ze 126 milionů eur o rok dříve.

Podle agentury APA je pravděpodobný rozprodej bauMaxu po částech. Z důvodu zachování hospodářské soutěže by zřejmě neprošlo, kdyby všech jeho 65 rakouských hobbymarketů získal jediný konkurent.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

BauMax již odprodal své aktivity v Rumunsku, Bulharsku, Chorvatsku, Turecku a Maďarsku. Vedle hobbymarketů v Rakousku mu zůstaly už jen prodejny v Česku a na Slovensku a dva markety ve Slovinsku.

V Česku loni hobbymarkety bauMax prohloubily ztrátu na 562 milionů korun ze 471 milionů korun v roce 2013 a firma zde byla ve ztrátě pátým rokem za sebou. Na Slovensku firma prohloubila ztrátu na 7,84 milionu eur z 0,6 milionu eur v předešlém roce.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru