Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí zrychlila tempo růstu na 0,4 procenta po vzestupu o 0,3 procenta v předchozích třech měsících. Ve svém předběžném odhadu to v pátek oznámil spolkový statistický úřad. Meziročně se HDP největší evropské ekonomiky zvýšil o 1,6 procenta po růstu o 1,2 procenta v prvním čtvrtletí.

Ekonomové v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že ekonomika ve čtvrtletí stoupne mezičtvrtletně o 0,5 procenta a meziročně o 1,5 procenta.

K růstu HDP přispěl zejména zahraniční obchod. Německo již několik měsíců těží ze slabšího eura, což pomáhá jeho zboží mimo eurozónu. Německý vývoz zaznamenal i přes mírný červnový útlum nejlepší první pololetí od roku 2011 a celý rok by pro něj mohl být rekordní, poznamenala agentura DPA.

Německá ekonomika je největší v Evropě a je na ní závislá řada českých podniků.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru