Největší evropský výrobce sportovního zboží Adidas koupil u Moskvy komplex skladů v transakci, jejíž hodnotu zdroje z realitního trhu odhadly na 70 až 100 milionů dolarů (až 2,4 miliardy korun). Je to od firmy gesto důvěry v ruský trh, přestože vyhlídky tamní ekonomiky jsou nepříznivé a kurz rublu klesá, uvedla ve středu agentura Reuters.

Adidas loni v listopadu kvůli propadu kurzu rublu oznámil, že omezí plán otevírání nových prodejen v Rusku zhruba na 30 ročně z již dříve sníženého plánu zhruba 80 obchodů za rok.

Německá firma ale využila nízkých cen nemovitostí a koupila skladištní areál PNK-Čechov II o výměře 120 000 čtverečních metrů, který se nachází asi 50 kilometrů jižně od Moskvy. Od roku 2012 si tam Adidas pronajímá zhruba 65 000 metrů čtverečních, uvedly zdroje Reuters.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Adidas žádné podrobnosti o koupi skladů nesdělil. "Věříme v dlouhodobý potenciál ruského trhu, a rozhodli jsme se proto investovat do tohoto zařízení," uvedl mluvčí firmy.

"Adidas zaplatil relativně nízkou cenu. Při výši nájemného v dlouhodobých nájemních smlouvách je výhodnější koupě než pronájem," uvedl jeden ze zdrojů.

Adidas minulý týden oznámil, že jeho provozní zisk se ve druhém čtvrtletí zvýšil téměř o osm procent na 234 milionů eur (přes šest miliard korun). Firma těžila ze silné poptávky v západní Evropě a Číně i ze slabšího kurzu eura.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru