Skupina Synot se prostřednictvím své kyperské společnosti Synot International Limited stala strategickým investičním partnerem australského výrobce herních zařízení a her kasinového typu Atlas Gaming. V pondělí o tom informovala mluvčí Synotu Magda Pekařová.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

"Tuto spolupráci nevnímáme pouze jako investici. Společný projekt koresponduje s naší dlouhodobou strategií, která spočívá ve vyhledávání nových trhů. V neposlední řadě bude mít uvedená spolupráce pozitivní dopad na celou skupinu Synot. Především jde o navýšení výroby a tím i zaměstnanosti, a to především v uherskohradišťském regionu," uvedl obchodní ředitel skupiny Synot Miroslav Valenta mladší.

Představitelé Synotu se se zástupci australské firmy setkali poprvé začátkem roku na výstavě v Londýně. "Zjistili jsme, že se jedná o společnost, kterou tvoří světoví odborníci s mnohaletými zkušenostmi. Tato mladá firma má za sebou vývoj prvních herních platforem, nicméně scházeli jí investoři," doplnil Valenta.

Synot se podle něj rozhodl Australany podpořit, a rozšířit tak své investice i na tento kontinent. Společnost Synot International Limited tak do Atlas Gamingu vstupuje jako strategický investor společně s Grand Parade Investments Limited (GPI), která se hernímu a zábavnímu průmyslu věnuje v Jižní Africe. Společným cílem je podle Pekařové mezinárodní rozvoj Atlas Gamingu a distribuce jeho produktů do dalších zemí.

Skupinu Synot ovládá senátor Ivo Valenta. Firmu založil s otcem a bratrem v roce 1991. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní podniká i v dalších oblastech. Její vrcholový management sídlí na Kypru. Valenta vedle byznysu vstoupil i do politiky, když byl loni na podzim zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

Skupina Synot již expandovala do 13 zemí a vyhledává další trhy. Nyní působí hlavně v Evropě, kde chce vstoupit také na on-line trh, v severní Africe a nově i v Asii. Celkově zaměstnává asi 3000 lidí, její roční obrat je kolem 12 miliard korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru