Řecký akciový trh uzavřel první týden obchodování po nuceném pětitýdenním přerušení mírným růstem a navázal na čtvrteční oživení. Akciím bank se ale nepodařilo udržet počáteční zisky. Souhrnný index aténské burzy nakonec posílil o 1,45 procenta, nicméně za celý týden zhruba 15 procent odepsal.

Index bankovního sektoru začal v pátek opět růstem po čtvrtečním vzestupu o 18 procent. V závěru ale 1,7 procenta ztratil.

Řecká burza zamířila po třech dnech poklesu vzhůru. Výrazně rostou i bankovní akcie - čtěte ZDE

Během prvních tří dnů tohoto týdne se úhrnný index propadl zhruba o pětinu. Ve čtvrtek ale díky prudkému oživení akcií bank zamířil vzhůru.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Akciová burza byla spolu s řeckými bankami uzavřena 29. června v rámci opatření, která měla omezit pohyb kapitálu, a zamezit tak masivnímu odlivu peněz ze země. Banky se znovu otevřely 20. července.

Burza v Aténách se po svém znovuotevření tento týden dostala pod tlak kvůli nejistotě ohledně nového záchranného programu Evropské unie pro předlužené Řecko a kvůli zhoršujícímu se stavu řecké ekonomiky. Index bankovního sektoru během tří dnů do středy klesl o 63 procent v důsledku obav, že plánovaná rekapitalizace bank poškodí jejich akcionáře.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru