Německé ministerstvo financí by dalo přednost dalšímu překlenovacímu úvěru pro Řecko. Aténám a jejich věřitelům by prý poskytl dostatek času na dosažení konečné dohody o třetím záchranném balíčku. S odvoláním na zdroj z ministerstva to napsal německý list Süddeutsche Zeitung.

"Program, který by měl trvat tři roky a mít hodnotu přes 80 miliard eur, potřebuje opravdu solidní základnu," citoval německý list nejmenovaný zdroj. "Další překlenovací úvěr je lepší než jen zpola dokončený program," uvedl také zdroj listu, ze kterého citovala agentura Reuters.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Atény jednají s Evropskou unií a Mezinárodním měnovým fondem (MMF) o podmínkách poskytnutí nového záchranného úvěru ve výši až 86 miliard eur, aby tak zažehnaly finanční kolaps předlužené země.

Evropská komise ve čtvrtek oznámila, že rozhovory s Řeckem o třetím záchranném programu postupují uspokojivě. Je proto možné, že dohody s Aténami dosáhnou vyjednávači do 20. srpna.

Řecký premiér Alexis Tsipras a francouzský prezident François Hollande ten den vyjádřili názor, že nový záchranný program pro Atény by mohl být a měl být schválen brzy po 15. srpnu. Postup, který údajně upřednostňuje německé ministerstvo, je s tímto názorem podle agentury Reuters v rozporu.

Atény si již v červenci zajistily tříměsíční překlenovací úvěr přesahující sedm miliard eur, díky kterému mohly uhradit dřívější splátky Evropské centrální bance a Mezinárodnímu měnovému fondu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru