Česká a slovenská UniCredit Bank vykázala v pololetí čistý zisk 3,1 miliardy korun, což je meziroční nárůst o 26 procent. Celková aktiva banky ke konci června stoupla meziročně o 15 procent na 561,8 miliardy korun. 

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Z konkurenčních peněžních ústavů zatím výsledky zveřejnila Komerční banka, které v pololetí meziročně stoupl čistý zisk o čtyři procenta na 6,6 miliardy korun. ČSOB zveřejní výsledky ve čtvrtek odpoledne, Česká spořitelna v pátek.

"Přicházíme s inovacemi, novými produkty, flexibilně reagujeme na požadavky klientů, a to vše díky silnému zázemí naší finanční skupiny, které nám umožňuje poskytovat klientům řešení v celém spektru segmentů. Tento směr se ukazuje jako správná cesta, jak uspět a dále růst, což se prokazuje na našich výborných hospodářských výsledcích," uvedl generální ředitel banky Jiří Kunert.

Čistý zisk UniCredit Bank

Komentář: Vývoj zisku UniCredit Bank. Údaj za rok 2015 představuje pouze (!) první pololetí. Zdroj dat: UniCredit Bank

Objem úvěrů vzrostl o osm procent na 355,9 miliardy korun, vklady klientů se zvýšily o 14,5 procenta na 333 miliard korun. Počet klientů, kteří využívají bezplatný účet U konto s výběry z bankomatů doma i v zahraničí zdarma, přesáhl 190 tisíc.

Čistý výnos z úroků banky se zvýšil o šest procent na 5,2 miliardy korun. Všeobecné správní náklady stouply o pět procent na 3,6 miliardy korun. Náklady na úvěrové riziko klesly o 38 procent na 762 milionů korun.

"Nárůst čistých úrokových výnosů odráží růst klientské základny a zvýšený objem obchodů na obou trzích, kde působíme," uvedl finanční ředitel UniCredit Bank Gregor Hofstaetter-Pobst.

V retailovém bankovnictví hypoteční úvěry podpořené rekordně nízkými úrokovými sazbami meziročně vzrostly o 17,3 procenta a spotřebitelské úvěry o 10,5 procenta.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru