Automobilka Fiat Chrysler svolává po celém světě ke kontrole více než 322 tisíc sedanů kvůli nebezpečí nafouknutí bočního airbagu při prudkém zavření dveří.

Kontrola se týká některých vozů Dodge Charger z modelových let 2011 až 2014 prodaných převážně v USA a Kanadě, uvedla automobilka.

%insert_attachment[59500830] priloha.html%

Minulý týden Fiat Chrysler stáhl do servisů více než 843 tisíc pickupů Dodge Ram kvůli stejnému problému. Firma dodala, že kontrola modelů Charger přichází po vnitřním vyšetřování, které zahájila po svolání vozů Ram.

Podle automobilky řídicí moduly airbagů mohou být příliš citlivé a je potřeba je znovu přesně nastavit. V souvislosti s problémem má společnost informace o třech lehkých zraněních, napsala agentura AP.

Majitelé budou informováni, kdy mají přivézt svůj vůz do opravny. Do té doby je potřeba, aby lidé byli při zavírání dveří opatrní, dodala automobilka.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru