Francouzská automobilka Renault v letošním prvním pololetí prudce zvýšila čistý zisk díky oživení poptávky na evropském trhu. Firma ve čtvrtek oznámila, že vydělala 1,4 miliardy eur (téměř 38 miliard korun) po zisku 749 milionů eur před rokem. Akcie podniku však výrazně oslabily, protože výsledky nesplnily rostoucí očekávání investorů, napsala agentura Reuters.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Renault v pololetí prodal 1,38 milionu vozů, tedy o 0,8 procenta více než ve stejném období loni. Prodej automobilky tak rostl mnohem pomaleji než celý evropský automobilový trh.

Podle údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA) se celkový prodej nových osobních automobilů v Evropské unii v prvním pololetí zvýšil o 8,2 procenta na 7,17 milionu vozů. Renault předpokládá, že v celém letošním roce dosáhne růst evropského automobilového trhu minimálně pěti procent.

Renault je druhým největším výrobcem automobilů ve Francii za rivalem PSA Peugeot Citroën. Ten ve středu oznámil, že v pololetí hospodařil s čistým ziskem 571 milionů eur po ztrátě 114 milionů před rokem.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru