Čistý zisk jihokorejského výrobce elektroniky LG Electronics v letošním druhém čtvrtletí meziročně klesl o 45 procent na 226,4 miliardy wonů (téměř pět miliard korun). Výsledky ovlivnil slabý prodej televizorů a mobilních telefonů. Celkové tržby společnosti, která je druhým největším výrobcem televizorů na světě, se snížily o osm procent na téměř 14 bilionů wonů. 

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Provozní zisk spadl dokonce o 60 procent na 244 miliard wonů. Výrazně tak zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali na 395 miliard wonů.

Provozní ztráta divize výroby televizorů prudce vzrostla a dosáhla 82,7 miliardy wonů proti 6,2 miliardy wonů před rokem. Na výsledek této divize měly negativní vliv slabší kurzy měn v Evropě a Rusku, které zasáhly poptávku i ziskovost, uvedla agentura AP.

Divize výroby mobilních telefonů vykázala pouze nepatrný provozní zisk, objem jejího prodeje se mírně snížil a dosáhl 14,1 milionu přístrojů. Zisk divize negativně ovlivnily mimo jiné vysoké náklady na propagaci vlajkového telefonu G4, který čelí ostré konkurenci ze strany přístrojů iPhone 6 od Applu a Galaxy S6 od Samsungu.

"I když bylo druhé čtvrtletí náročnější, než se čekalo, je společnost LG přesvědčena, že ve třetím čtvrtletí dokáže získat zpět ztracené pozice, a to díky novým produktům a efektivnějšímu marketingu," uvedla společnost ve své dnešní zprávě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru